شرکت کار در ارتفاع منصوری

مجری نورپردازی نمای ساختمان :

طراحی و اجرای نورپردازی نمای خارجی ساختمان :

شدت و رنگ نور :

اولین نکته حائز اهمیت در نورپردازی نمای خارجی ساختمان توجه به نوع رنگ و شدت نوری است که در طراحی این فضا به کار می‌رود هر دوی این موارد در مورد نورپردازی نمای ساختمان باید زیبا، مناسب و چشم نواز بوده و هماهنگ با طراحی فانتزی چشم انسان باشد نکته بسیار مهم در این امر این است که نورپردازی نما به هیچ عنوان نباید برای چشم انسان آزاردهنده باشد و باعث خودداری فرد از نگاه کردن به نمای ساختمان شود مثلاً رنگ‌هایی مانند آبی یا سفید به دلیل ملایم بودنشان جلوه ای زیبا، جذاب و چشم نواز به نمای ساختمان می‌دهند و از پرطرفدارترین رنگ‌های استفاده شده در طراحی نمای خارجی ساختمان محسوب می‌شوند.

نحوه قرارگیری منبع نور :

گاهی بنا به شرایط و در مواردی خاص ممکن است منبع نوری استفاده شده در طراحی نمای خارجی ساختمان برای عموم مردم معلوم باشد اما در اکثر موارد به دلیل زیبایی ساختمان و همچنین عدم بهم ریختگی نمای آن بهتر است که این منبع نور پنهان بوده و محل قرار گیری آن برای بقیه افراد قابل تشخیص نباشد.

هماهنگی متریال ساختمان با نور :

نورهایی که در طراحی نمای خارجی ساختمان استفاده می‌شوند لازم است که با نوع مصالح و متریال ساختمان هماهنگ باشند. برای مثال نورپردازی نمای ساختمان‌های مرتفع و بلند باید توسط لامپ‌‍های انجام شود که قدرت پرتاب نور بالایی دارند و به بیان دیگر نور را به صورت خطی تولید می‌کنند.

برجسته کردن عناصر مختلف نمای خارجی ساختمان :

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اهداف نورپردازی نمای خارجی ساختمان، برجسته کردن عناصر یک نما نسبت به سایر بخش‌های آن است به همین جهت شناخت و ارزیابی عناصر مهم انمای ساختمان بسیار حائز اهمیت است بنابراین لازم است طراح به جنبه‌های معماری ساختمان توجه داشته باشند و در صورت وجود پیش آمدگی‌هایی نظیر ستون و ایوان و… با دقت بیشتری درباره نحوه طراحی نورپردازی نما اقدام کند.

سازگار بودن نورپردازی نمای ساختمان با محیط اطراف آن :

سازگاری نورپردازی نمای بیرونی ساختمان با محیطی که در آن قرار دارد بسیار مهم است و عدم توجه به این موضوع موجب اغتشاش دید یا آلودگی نوری می گردد بنابراین طراح باید به دقت و توجه لازم در طراحی نما و سازگاری آن با ساختمان های مجاور داشته باشد.

ارتفاع مناسب برای نصب تجهیزات نور پردازی :

ارتفاع مناسب برای نصب تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مختلف متفاوت است و به ارتفاع ساختمانی که در آن استفاده می‌شوند و بستگی دارد. این ارتفاع باید به نوعی محاسبه شود که دقیقا المان‌هایی که از اهمیت بیشتری برخوردارند در شب روشن و نمایان شوند.

فاصله قرار گرفتن تجهیزات نور پردازی نسبت به هم :

فاصله مناسب برای قرار گرفتن تجهیزات نورپردازی بسته به نوع آنها باید تعیین شود. رعایت این فاصله به شکل صحیح و اصولی خود باعث می‌شود که چراغ‌های مختلف محدوده روشنایی یکدیگر را تحت پوشش قرار دهند و در نتیجه به تعداد تجهیزات کمتری برای نورپردازی نما نیاز داشته باشیم.

خدمات مرتبط

نورپردازی نمای ساختمان

با روش دسترسی با طناب