شرکت کار در ارتفاع منصوری

کاربرد لامپ در نورپردازی نمای بیرونی ساختمان :

انواع لامپ جهت استفاده در نورپردازی نمای بیرونی ساختمان :

لامپ زمینی یا دفنی :

از جمله پرکاربردترین لامپ‌ها برای نورپردازی نمای خارجی یا بیرونی ساختمان‌ها لامپ دفنی یا زمینی را می‌توان نام برد. این لامپ‌ها درون زمین قرار می‌گیرند و برای برجسته کردن المان‌های مختلف محیط به کار می‌روند. نور این چراغ به صورت هاله به اجسام می‌تابد و موجب ایجاد سایه روشن‌های بسیار زیبایی می‌شود. از این مدل لامپ جز برای نورپردازی نمای ساختمان برای حیاط منازل و فضاهای عمومی و حتی فضاهای داخلی نیز استفاده می‌شود. از انواع مختلف لامپ زمینی یا دفنی می‌توان لامپ‌های LED با نورهای رنگی را نام برد از این لامپ‌ها در زوایای بخش نور متفاوت استفاده می‌شود و زاویه‌های ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه را پوشش می‌دهند. همچنین می‌توان آنها را با سیستم‌های کنترل از راه دور و سیستم‌های کنترلی دیجیتال DMX مدیریت کرده و طیف وسیع و متنوعی از نورها را تولید کرد. مزیت دیگر لامپ‌های دفنی یا زمینی طول عمر بالای آنهاست به همین دلیل اجرا تعمیر و نگهداری آنها مقرون به صرفه می‌باشد و با توجه به مکان و موقعیتی که در آن قرار می‌گیرند در برابر نفوذ آب خمیدگی و ایجاد خش مقاوم هستند .

لامپ‌های وال واشر :

نوع دیگری از پرکاربردترین انواع لامپ‌ها در زمان نورپردازی نمای ساختمان، لامپ‌های وال واشر می‌باشد که در نورپردازی دیوارهای صاف به کار می‌روند. این مدل لامپ را می‌توان از کنار هم قرار دادن مجموعه‌ای از لامپ‌های کوچک به وجود آورد. این لامپ‌ها نور یکنواخت تولیدی ایجاد می‌کند که در نورپردازی ساختمان‌های با ارتفاع زیاد بسیار کاربرد دارد. البته مقدار نور آنها و میزان پرتاب آن در انواع مختلف این لامپ‌ها متفاوت است و بسته به نیاز پروژه توسط طراح تعیین می‌شود جهت و زاویه تابش نور در این نوع لامپ‌ها قابل کنترل می‌باشد و به دلیل توان مصرفی یا تلف شده پایین آنها در مصرف برق نیز صرفه جویی می‌شود. از ویژگی‌های دیگر این لامپ‌ها مقاومت در برابر شرایط جوی، رطوبت و ضربه را می‌توان ذکر کرد .

جت لایت :

استفاده از جت لایت در نورپردازی نمای ساختمان می‌تواند به روشنی و زیبایی هر چه بیشتر نمای ساختمان شما بیفزاید. در واقع جت لابیت نوعی نورافکن پایه دار محسوب می‌شود که قابل نصب روی زمین یا هر سطح دیگری می‌باشد و نور را به صورت خطی با شتاب بالا به سمت بالای ساختمان می‌تاباند. جنس و طراحی بدنه جت لایت‌ها کاملاً مقاوم در برابر بارش شدید برف و باران، نور آفتاب، سرما و گرما و همچین خوردگی می‌باشد. بنابراین اگر برای نورپردازی نمای ساختمان خود نیاز به نور ستونی با برد زیاد دارید بدون هیچ نگرانی می‌توانید از جات لایت برای این امر استفاده کنید.

لامپ‌های نور افکن یا پروژکتورها :

امروزه در پروژکتورها از لامپ‌های ال ای دی استفاده شده است به همین دلیل این لامپ‌ها می‌توانند نوردهی بیشتری نسبت به نمونه‌های قدیمی خود داشته باشند. پروژکتورها به طور معمول در فضاهای وسیع و باز که نیاز به نور زیادی دارند استفاده می‌شوند مانند نورپردازی نمای یک کاخ یا یک استادیوم ورزشی البته این پروژکتورها باید متناسب با فضایی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند طراحی و استفاده شوند برای مثال در شرایطی که هدف ما تنها مورد توجه قرار دادن یک بنر تبلیغاتی است باید سراغ لامپ‌هایی به مراتب با توان بسیار کمتری نسبت به لامپ‌های استفاده شده در یک استادیوم ورزشی برویم.

ریسه‌های خطی:

‏از اصلی‌ترین روش‌های نورپردازی نمای خارجی ساختمان استفاده از ریسه‌های ال ای دی نوری را می‌توان نام برد که در آنها از لامپ‌های ال ای دی استفاده شده است. این ریسه‌ها دور تا دور پنجره، نرده و بخش‌هایی دیگر ساختمان تعبیه می‌شوند. ریسه‌های نوری به دلیل تنوع زیادی که در طرح و رنگ دارند مناسب هر نوع سلیقه‌ای بوده و می‌توانند جلوه‌ای بسیار خاص و چشم نواز به نمای شما ببخشند. البته نکته مهم در استفاده از این ریسه‌ها این است که به گونه‌ای استفاده نشود که نور آنها به داخل خانه بتابد و موجب آزار ساکنین خانه شود .

خدمات مرتبط

نورپردازی نمای ساختمان

با روش دسترسی با طناب