شرکت کار در ارتفاع منصوری

پیچ و رولپلاک سرامیک نما

اجرای پیچ و رولپلاک سرامیک نما

بعضی سازندگان ،جهت کاهش هزینه از سرامیک به عنوان پوشش نمای سطوح استفاده می کنند . سرامیک بدلیل قیمت ارزان نسبت به سنگ و وزن کم مورد توجه برخی از سازندگان قرار گرفته . سرامیک را معمولا در نماهای پاسیو و دیوارهای داخلی پارکینگ ها استفاده می کنند ولی متاسفانه شاهد استفاده و به کارگیری سرامیک در نماهای ساختمان نیز هستیم .

علتی که باعث شده اقدام به تثبیت سرامیک نما نماییم

سرامیک از مواد اولیه خاک رس تشکیل شده و معمولا در نماهای ساختمان جهت نصب از ملات سیمان استفاده میکنند . در ماه های گرم و یا سرد سال به(علت وجود انبساط و انقباض) به دلیل تفاوت ضرایب انبساط و انقباض سرامیک و سیمان زمان هایی که مثلا سرامیک با افزایش دما و گرما افزایش حجم میگیرد طبیعتا ملات سیمان هم حجمش افزایش پیدا میکند اما نه به یک اندازه . لذا باعث جدا شدن سرامیک از ملات شده و ریزش میکند .
توصیه میشود سطوحی که قرار است سرامیک نصب شود ابتدا یک بستر مسطح سیمانی ایجاد کنیم و سپس بعد از گذشت زمان و خشک شدن کامل ملات ،سرامیک ها بوسیله چسب مخصوص نصب سرامیک متصل شوند .

پیچ کردن سرامیک نمای ساختمان

به علت سقوط های مکرر سرامیک ، مجبور به مقاوم سازی سرامیک نما و یا پیچ کردن سرامیک نما هستیم . سرامیک ها بعلت ضخامت بسیار کم و نوع دانه بندی و تراکم مولکولی که دارند معمولا در هنگام سوراخ کاری شکسته یا باعث سوختن مته می شوند . لذا امکان پیچ و رولپلاک سرامیک بصورت های قبلی اشاره شده ،نیست . اما راه کار دیگری جهت این مشکل وجود دارد که مشکل را کاملا مرتفع کرده و براحتی میتوان سرامیک را پیچ و رولپلاک نمود .
شیوه کار به این صورت است که داخل هر پیچ یک واشر تخت قرار میدهیم . حال که پیچ و رولپلاک سطوح سرامیک امکان پذیر نیست ،سوراخ کاری را از ژوئن یا همان بندهای سرامیک که ملات سیمانی دارند انجام میدهیم . پیچ های واشر دار را در قسمتهای بندهای سرامیک سوراخ شده قرار میدهیم و اقدام به بستن پیچ ها به همراه واشر مینماییم . پس از سفت شدن پیچ ،واشر ،لبه های سرامیک نما را در بر میگیرد . به نوعی واشرها در فصل مشترک سرامیک ها قرار میگیرند و بدین روش تمامی سرامیک ها از بالا و پایین و چپ و راست پیچ و رولپلاک با واشر شده و ایمن سازی کامل سرامیک ها انجام میشود .
پیچ و رولپلاک سرامیک به نوعی تنهاترین راهکار ایمن سازی میباشد . راه کار دیگری که هزینه بالایی دارد این است که کلیه سرامیکها از نما جدا شده و نماسازی دیگری صورت پذیرد .

خدمات مرتبط

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

با روش دسترسی با طناب